Barcode: 0041512153501
Yellow corn tortilla triangles
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 500.0 kcal |
| Fat | 25.0 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 64.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 7.1 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Corn masa flour, water, vegetable oil (cottonseed, corn and/or sunflower), sea salt.
Related Products in Snacks
Pumpkin maple pecan bakery bites, pumpkin maple pecan
C NOVA 4
Sicilian Pistachio & Rose Petal Arisan Chocolate Bar
Sucre
E NOVA 4
Mauzone mania, fiber fruit tarts cookies, apricot
Mauzone Mania
A NOVA 4
Beet & zucchini dark chocolate with probiotics
C NOVA 4
Nibs & Brittle Artisan Chocolate Bar
Sucre
E NOVA 4
Farm & oven carrot cinnamon
C NOVA 4
Zucchini lemon poppyseed soft bakes bites
D NOVA 4
Pumpkin maple pecan bakery bites
C NOVA 4
Zucchini lemon poppy seed bakery bites
C NOVA 4
Candied violet artisan chocolate bar
E NOVA 4
Sucre, Artisan Chocolate Bar, Coconut & Toasted Almond
Sucre Llc
E NOVA 4
beet dark chocolate
C NOVA 4