Barcode: 0013300543337
Yellow cornbread mix
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 7.1 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 71.4 g |
| of which sugars | 7.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 3.6 g |
Ingredients
Enriched degerminated yellow corn meal and enriched bleached flour (degerminated yellow corn meal, wheat flour, niacin, iron, thiamin mononitrate, riboflavin, folic acid), canola oil, dextrose, leavening (baking soda, sodium aluminum phosphate, calcium phosphate), salt.
Allergens
gluten
Additives
e341
e500
e500ii
e541
Related Products in Snacks
Blister De 12 Palmiers Mam Roz
Armor delices
E NOVA 4
La Madeleine d'Armor
Armor Délices, Goûters Magiques S.A.S.
E NOVA 4
Le palmier d'armor
Armor Delices
E NOVA 4
La Madeleine d'Armor Pur Beurre
Armor Délices
E NOVA 4
Madeleines pur beurre au miel
Armor Délices
E NOVA 4
Le Grand Sable D'amor
Armor Délices
E NOVA 4
Le Palmier d'Armor Pur Beurre
Armor Délices
E NOVA 4
Le sablé d'Armor
Armor Délices
E NOVA 4
La Madeleine d'Armor Pur Beurre
Armor Délices
E NOVA 4
Le sablé d’Armor
Armor Délices
E NOVA 4
La Madeleine d'Armor pur beurre
Armor Délices
E NOVA 4
La madeleine d'armor
Armor Delices
E NOVA 4