Barcode: 8853662023021
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 213.0 kcal |
| Fat | 17.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 8.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 7.0 g |
Ingredients
Sojabohnenöl, Zitronengras 20%, Salz, Chili 11%, Schalotten, Zucker, Kurkuma, Knoblauch, Currygewürze 4% (Koriander, Zimt, Kurkuma, Sternanis, Nelken), Kreuzkümmel. Produkt kann Spuren von Weizen, Erdnüssen und Sesam enthalten.
Related Products in Condiments
Weichuan, dumpling sauce, hot
Wei-Chuan, Weichuan
E NOVA 4
Verde salsa, verde
Herdez
D NOVA 4
Medium / hot classic mexican salsa, medium / hot
B NOVA 4
Soy Sauce With Bonito Flavor
Wei Chuan
E NOVA 4
White distilled vinegar
A NOVA 1
Vegetarian soy paste
Wei-Chuan, Wei-Chuan U S A Inc.
E NOVA 4
Sauce starter
D NOVA 4
Dumpling Sauce
Weichuan
E NOVA 4
Herdez, classic mexican salsa, mild
Herdez
B NOVA 4
Medium / hot roasted poblano salsa, medium / hot
B NOVA 3
Low-Salt Soy Sauce
Wei-Chuan
E NOVA 3
Luscious Soy Sauce
Wei-Chuan
E NOVA 3