Barcode: 0746646102417
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 100.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 17.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 25.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Yellow fava beans
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Tisane Bonne Nuit Bio - 20 Sachets - Hildegarde De Bingen
Aromandise
B NOVA 1
Aromandise Tisane Ange Gardien Bio - Boîte De
Hildegarde de Bingen
B NOVA 1
Riz Basmati
Carrefour Bio
A
Champignons de Paris
Carrefour
NOVA 3
Petits flocons d'avoine complète
Carrefour bio
A
Noix de cajou grillées sans sel ajouté
Carrefour
B NOVA 1
Torsades lentilles corail et konjac bio
Aromandise
NOVA 1
Tisane digestion légère
Hildegarde de Bingen
B NOVA 1
Konjac
konjac
A NOVA 4
Pain de mie
Carrefour
C NOVA 4
Café
Carrefour
E NOVA 4
Champignons de Paris
Carrefour
NOVA 3