Barcode: 0071451051040
Yellow grits
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 359.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 79.5 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 2.6 g |
| Proteins | 7.7 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Bioengineered Corn
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dulce de membrillo con nueces
Hacendado
D NOVA 3
Pipa girasol frita
Hacendado
C NOVA 3
Mini Burger Vegana
BonÀrea
C NOVA 4
jus de pêche
Granini
E NOVA 4
Anacardo Natural Caju
Hacendado
B
Trottole Tricolore
Hacendado
A NOVA 1
Pur jus citrons de Sicile BIO
Bjorg
B NOVA 1
Copos de trigo integral y arroz 0%
Hacendado
B NOVA 4
Caisson’s
Ocean spray
C NOVA 4
Noodles thaïes de riz 1/2 complet
Noad
B NOVA 1
Pistachenoten ongezouten
Jumbo
A NOVA 1
Palitos frutos secos
Hacendado
E NOVA 3