Barcode: 0605388186737
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 55.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 0.8 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Prepared yellow corn, water, salt, sodium bisulfite.
Additives
e222
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dinoo's Makhana Sour Cream & Onion
Dinoo's
C NOVA 4
Whole Wheat Bread
Fresho
D NOVA 4
alphonso mango juice
Raw Pressery
C NOVA 4
Priya mango pickle
Priya
E NOVA 3
sprouted ragi powder porridge
GoodDiet
A NOVA 3
Vermicelli
Bambino
A NOVA 1
Fresho Frozen Green pea
Big basket
A NOVA 1
Pitted Prunes
N2H
NOVA 3
Chicken Masala
Priya
NOVA 1
Amla pickle
Priya
E NOVA 3
Precia 5 Mix Vegetables
Precia
A NOVA 1
Dried Cranberries
Healthfull