Barcode: 0729955567009
Yellow Hot Pepper Paste
by Dona Isabel
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 36.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 4.6 g |
Ingredients
Yellow hot pepper, salt, citric acid and sodium benzoate as preservative
Related Products in Condiments
Hawaiian Marinade
Meijer,Meijer Inc.
E NOVA 4
Sesame ginger marinade
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 4
Carey, Salsa Mexicanan Casera Hot Salsa
Productos Carey S.A.
A NOVA 4
Salsa
Productos Carey S.A. De C.V.
D NOVA 4
Hot Salsa
Productos Carey S.A.
D NOVA 4
Steak & Chop Marinade
Meijer, Meijer Inc.
E NOVA 4
Chipotle peppers in adobo sauce
Productos Carey S.A.
A NOVA 4
Pink Himalayan Salt
Meijer, Meijer Gold
NOVA 2
Sauce Bolognaise Italienne Care Free
Care Free
D NOVA 4
Fiesta Corn Salsa
Mary's Harvest
C NOVA 3
Carey, Medium Salsa Mexicana Verde
Productos Carey S.A.
C NOVA 4
Tomato bomb
C NOVA 3