Barcode: 5038862005210
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 39.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 7.7 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Pommes pressées (81%), goyave blanche écrasée, ananas pressé (4%), orange pressée, fruit de la passion (1,7%), poire, un morceau de mangue (1,7%), cerises acérolas écrasées (1,5%), filet de citron vert, un soupçon d'infusion au gingembre (0,42%), une pincée de curcuma, de la vitamine D1 et du fer
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Red Lobster, Malibu Hurricane
Red Lobster
E
Wawa, Peach Creme, 16 Oz
Wawa
C
Steak 'N Shake, Ultimate Banana Milkshake, Regular
Steak 'N Shake
E
Jersey Mike's Subs, Lipton Brisk Yellow Lemonade, 12 Oz, Kids
Jersey Mike's Subs
C
Panera Bread, San Pellegrino Orange
Panera Bread
E
Olive Garden, Merry Cranberry
Olive Garden
E
Dairy Queen, Strawberry, Light, Medium
Dairy Queen
E
Red Robin, Sweet Tea, Raspberry
Red Robin
E
Papa John's, Wild Cherry Pepsi Real Sugar, 20 Oz
Papa John's
B
Panera Bread, Cappuccino
Panera Bread
B
TGI Friday's, Nutty Irish Coffee
TGI Friday's
E
Wawa, Low Fat Caramel Steamer, 20 Oz
Wawa
B