Barcode: 0085239047286
Yellow kernels popping corn
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no gluten
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 366.7 kcal |
| Fat | 3.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 73.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 20.0 g |
| Proteins | 10.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Popcorn.
Related Products in Snacks
Pretzel Crisps Original
Snack Factory
D NOVA 3 Eco-Score B
Apfelstrudel
Deluxe,Lidl
D NOVA 4
Les Galettes Bretonnes Pur beurre
Carrefour
E NOVA 4 Eco-Score B
Monster Munch Roast Beef
Walkers
D NOVA 4
Schokolade 77% Kakao
Hachez
E NOVA 3 Eco-Score E
Zoo Kekse
Leibniz
E NOVA 4 Eco-Score C
S'mores Ice Cream
Breyers
D NOVA 4
Puffs
Cheetos
E NOVA 4 Eco-Score B
Rashuns
RASHUNS
E NOVA 4 Eco-Score B
Prinzessbrezel
Huober
E NOVA 3
Frosted Wild Berry Pop-Tarts
Pop-Tarts
E NOVA 4 Eco-Score D
Pick up Original 5er-Pack
Bahlsen
E NOVA 4 Eco-Score E