Barcode: 04151037
Yellow Mustard Jar
by French's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
no gluten
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 0.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.8 g |
Ingredients
Distilled vinegar, water, #1 grade mustard seed, salt, turmeric, paprika, spice, natural flavors and garlic powder.
Related Products in Condiments
Tomato Sauce
Goya
C NOVA 4
house light dressing
Pizza Express
D NOVA 4
Vegan House Light Dressing
Pizza Express
D NOVA 4
Red's Buffalo Wing Sauce
Red's
C NOVA 4
BALTI CURRY SAUCE
C NOVA 3
Firecracker Stir fry sauce
Wagamama
E NOVA 4
Caesar Dressing
Pizza Express
D NOVA 4
Organic agave chocolate sauce
D NOVA 1
Red's Kansas City BBQ Sauce Mild
Red's
D NOVA 4
Red's Devil Wing BBQ Sauce
D NOVA 4
Red's Unholy Barbecue Sauce Mild
Red’s
E NOVA 4
Pad thai sauce
Wagamama
E NOVA 4