Barcode: 0013000002189
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.7 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 3.2 g |
| of which sugars | 0.9 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 3.0 g |
Ingredients
Distilled white vinegar, mustard seed, water, salt, turmeric, natural flavor, spices.
Allergens
mustard
Related Products in Condiments
Kansas City Bbq Sauce
Louis Maull Co.
D NOVA 4
Barbecue Sauce
Maull's
D NOVA 4
St. Louis Style Bbq Sauce
Louis Maull Co.
D NOVA 4
Kansas City Bbq Sauce
Louis Maull Co.
D NOVA 4
Kansas City Style Barbecue Sauce
Louis Maull Co.
D NOVA 4
St. Louis Style Bbq Sauce
Louis Maull Co.
D NOVA 4
Sweet-N-Mild Barbecue Sauce
Louis Maull Co.
D NOVA 4
St. Louis Style Bbq Sauce
Louis Maull Co.
D NOVA 4
St. Louis Style Bbq Sauce
Louis Maull Co.
D NOVA 4
Apple butter
Manischewitz
C NOVA 1
St. Louis Style Bbq Sauce
Louis Maull Co.
D NOVA 4
St. Louis Style Bbq Sauce
Louis Maull Co.
D NOVA 4