Barcode: 0075391042991
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 130.0 kcal |
| Fat | 3.0 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 25.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Chicken
Allergens
chicken
Recipes with Similar Ingredients
Quick Sweet And Sour Chix Wings
7 ingredients
"Chix" Cheese Ball
6 ingredients
Vegetarian Chicken Pot Pie
13 ingredients
Quick Chix Wings
4 ingredients
Hot Chicken Salad
8 ingredients
Chix Chop Chop Casserole
8 ingredients
Great Oven Chicken
4 ingredients
Chardonny Chicken
10 ingredients
Buffalo Chix Dip
1 ingredient
Chicken With Honey Beer Sauce
10 ingredients
Chicken & Cheese Enchiladas
9 ingredients
Chipotle Chix And Rice
11 ingredients
Related Products in Meats And Their Products
Croq'bison
Tipi
E NOVA 4
Pâté de lapin aux aromates
LA MONTLOUISIENNE
D NOVA 4
Rillettes de Tours
La montlouisienne
E NOVA 4
Axoa de veau
C NOVA 3
Un festin de saveur - Gésiers de canards confits entiers
Mets des rois
C NOVA 1
Terrine de canard
Saveur De Lorraine
D NOVA 3
Saucisse de morteau label rouge
Les fumets comtois
E NOVA 3
Palet nature
Salaisons des Moletons
E NOVA 4
Jambon superieur cuit fumé
Haute Loue Salaisons
D NOVA 4
Terrine de Bison
La Marquise, Tipi
E NOVA 4
Confit canard Jean de France 4/5 cuisses
Jean De France
D NOVA 1
Jambon dd franche comté
Salaisons De Longeville
D NOVA 3