Barcode: 3870545004118
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 98.0 kcal |
| Fat | 5.1 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 9.9 g |
| of which sugars | 5.1 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
Paprika (80%), Auberginen (10%), Tomaten (1%), Knoblauch (0,3%), Peperoncini (0,1%), Sonnenblumenöl, Speisesalz, Zucker, Säuerungsmittel: Essigsäure
Additives
e260
Related Products in Condiments
Lupo's, Beef Marinade
Sam A. Lupo & Sons Inc.
E NOVA 4
Lupo's, Pork Bbq Marinade
Sam A. Lupo & Sons Inc.
E NOVA 4
Tazah, chick peas dip(hommos tahina)
Tazah, Karabetian Import & Export
A NOVA 3
Mustard Girl
Mustard Girl
E NOVA 4
Lupo's, Chicken Barbeque Marinade
Sam A. Lupo & Sons Inc.
E NOVA 4
Pure sesame
D NOVA 1
Mustard girl american dijon mustard
Mustard Girl
E NOVA 3
Mustard girl, all american mustards, sweet n' fancy yellow
Mustard Girl
E NOVA 3
Classic italian spiedie marinade
Sam A. Lupo & Sons Inc.
NOVA 4
Marinade
Sam A. Lupo & Sons Inc.
E NOVA 4
Lupo's, Lemon - Garlic Marinade
Sam A. Lupo & Sons Inc.
NOVA 4
Taratour Tahina Sauce
Tazah
C NOVA 4