Barcode: 8600103831949
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 120.0 kcal |
| Fat | 8.5 g |
| of which saturated | 1.0 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 5.8 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.6 g |
| Salt | 1.7 g |
Ingredients
Poivrons rouges grillés (94%), huile de tournesol, vinaigre d'alcool, sel.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Premium Tomate Frito mit Olivenöl
Aldi, I. Schroeder, Tesoros del Sur
B NOVA 4
Peanut Brittle
Specially Selected
D NOVA 4
Weizen Mini-Baguettes
happy harvest
C NOVA 4
Trüffel gehackt in Olivenöl
Gourmet Finest Cuisine,Aldi
C NOVA 4
Penne aus Buchweizen
A
Star Rice - Crunchy Kakao + Flakes
Aldi, Choceur, Rübezahl Schokoladen
E NOVA 4
Salted cashews
Snackrite
D
Star Rice - Crunchy Zartbitter
Aldi, Choceur, Rübezahl Schokoladen
E NOVA 4
Oliven
Nur Nur Natur
D NOVA 3
Das Rustikale dinkel-saat
Goldähren
NOVA 4
Tomaten gehackt - Natur
Aldi, King’s Crown
A NOVA 4
Star Rice - Crunchy Nuss
Choceur, Aldi, Rübezahl Schokoladen
E NOVA 4