Barcode: 4002015528643
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 77.0 kcal |
| Fat | 3.7 g |
| of which saturated | 0.7 g |
| Carbohydrates | 8.4 g |
| of which sugars | 8.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 1.1 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Rote Paprika (84%), Aubergine 6.7%, Sonnenblumenöl 3.5%, Zucker, Salz, Knoblauch, Säuerungsmittel: Essigsäure, natürliches Chili Aroma (0.05%).
Additives
e260
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crunchy peanut butter
Mister Choc
C NOVA 3
Marrowfat Peas
Freshona
A NOVA 4
Smooth Peanut butter
Lidl, Mister Choc
C NOVA 3
Baguette Brötchen
C NOVA 4
Crunchy muesli
Crownfield
D NOVA 4
Soft Medium White
Rowan Hill Bakery, Rowan hill
C NOVA 4
Kebab Brot
Bäckerkrönung, Penny
C NOVA 4
Crunchy white chocolate & strawberry muesli
Crownfield,Lidl
C NOVA 4
Frische Früchte
Penny, Penny Ready
A NOVA 1
Morning minute
Crownfield
D NOVA 4
Crunchy
Crownfield
D NOVA 4
Salat Combo Orzo & Käse
PENNY READY TO GO
C NOVA 4