Barcode: 20672003
Frische Früchte
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
nutriscore
nutriscore grade a
unter schutzatmosphäre verpackt
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 13.0 g |
| of which sugars | 12.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apfelstücke (Äpfel, Antioxidationsmittel (Natriumascorbat)), Ananas, Cantaloup-Melone, Trauben.
Additives
e301
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Arancia rossa
Via Parini
D NOVA 3
Ananas séchés
Gebana
E
Pâtes de Maïs Radiatori
PPura
A NOVA 1
Riz basmati
Gebana
B NOVA 1
Fusilli
PPURA
A
Passata
PPura
A NOVA 1
No-muh Rac, Vegusto
Vegusto
D NOVA 4
Toskana Kräuter Öl
PPURA
Son. Naava
Son Naava
B
Olivenöl Mammas Chili
PPURA
C NOVA 2
Spaghetti aus Vollkornreis glutenfrei
PPURA
A NOVA 1
Riz long grain
Gebana
B NOVA 1