Barcode: 4015732009128
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 16.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Natürliches Mineralwasser, Glukose-Fruktose-Sirup, Orangen-, Apfel-, Zitronen-, Ananas - und Karottensaftkonzentrat, Kohlensäure, Zitronenextrakt, Säuerungsmittel Citronensäure, Vitaminmischung: Vitamin C, Niacin, Vitamin E, Pantothensäure, Beta-Carotin und Folsäure; Süßungsmittel Cyclamat, Acesulfam K, Aspartam und Saccharin; natürliches Aroma, Stabilisator Johannisbrotkernmehl
Additives
e290
e330
e950
e951
e952
e954
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Pomegranate Lemonade Sparkling Natural Spring Water, Pomegranate Lemonade
Poland spring
B NOVA 4
Snapple Frambuesa
Peñafiel
NOVA 4
Organic Raspberry Hibiscus Kombucha
Nothing But the Truth, Hy-Vee
C NOVA 3
Half N' Half Lemonade Iced Tea
Snapple
E NOVA 4
Tomato juice from concentrate, tomato
B NOVA 3
Evian Natural Spring Water
Evian
NOVA 1
Orange Fresh Squeezed Juice, Orange
HY-VEE
NOVA 1
100% Natural Spring Water
Poland Spring
B NOVA 4
Valencia Orange Sparkling Energy Water Beverage, Valencia Orange
D NOVA 4
Sparkling Natural Mineral Water
Miller Consup,Gerolsteiner
A NOVA 4
Coconut Water
Iberia
NOVA 1
Liquid Water Enhancer Strawberry Watermelon
Hyvee
C NOVA 4