Barcode: 19806415
Almond nut butter
by Bio Today
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
vegetarian
vegan
eu agriculture
Categories
Available in
netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 595.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 9.1 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | 13.0 g |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic granola
Nature's Place
C NOVA 3
Prepared Shredded Salmon And Cod Roe
Furikake
NOVA 4
Madras curry powder
American Marketing Team Inc.
E NOVA 3
Eggplant ravioli
Alfredo Aiello Italian Foods
C NOVA 4
Pinto beans
Clover Valley, Kelley Bean Co.
A NOVA 1
Pinto beans
A NOVA 1
Pinto Beans
Smart & Simple
A NOVA 1
Organic tomato sauce
A NOVA 3
Asian Style Noodles
Mutual Trading Co. Inc.
B NOVA 4
Great northern beans
Brown's Best,Kelley Bean Co.
A NOVA 1
Vegetable Mix Furikake
Urashima
E NOVA 4
Great northern beans
A NOVA 1