Barcode: 0787359476426
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 571.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.3 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 14.3 g |
| Proteins | 28.6 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
Almonds (blanched slivered almonds), roasted and salted pepitas (pumpkin seeds, vegetable oil [canola, peanut and/or sunflower oil], sea salt).
Allergens
nuts
Related Products in Snacks
Smiling Hara, Tempeh Traditional Soy
Current's Tackle
A
Walgreen Co, Mini Gummy Hearts
Current's Tackle
D NOVA 4
Gluten wize, oatmeal raisin mini cookies
Gluten Wize
E NOVA 4
Walgreen Co., Gummy Hearts
Current's Tackle
D NOVA 4
Walgreen, Especially For You Arm Candy
Current's Tackle
D NOVA 4
Toffee
The Toffee Box
E NOVA 3
Raw chocolate energy coffee bean with energy herbs
Current's Tackle
D NOVA 3
Autumn Asst'D Ckie Basket Autumn Wrap
C NOVA 4
BBQ Corn
Green Leaf
E NOVA 4
Gluten wize, mini cookies, chocolate chip
Gluten Wize
E NOVA 3
Coconut Chutney, Coconut
Lotus kitchen
B NOVA 3
Raw Nut Squares
Kringlela
E NOVA 3