Barcode: 0007203672075
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 25.0 kcal |
| Fat | 1.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.3 g |
| of which sugars | 2.9 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.4 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Organic almondmilk (filtered water, organic almonds), organic evaporated cane syrup, organic locust bean gum, sea salt, sunflower lecithin, tricalcium phosphate, gellan gum, potassium citrate, vitamin a palmitate, vitamin d2, dl-alpha-tocopherol acetate (vitamin e), vitamin b12.
Additives
e322
e322i
e410
e418
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic Cauliflower Elbow Pasta
Living Now® Gluten-Free
A NOVA 1
Raw Almonds Unsalted
NOW® Real Food
A NOVA 1
Whole Raw Brazil Nuts Unsalted
NOW® Real Food
C NOVA 1
Organic Coconut Flour
NOW® Real Food, now
D NOVA 1
Mung beans
NOW® Real Food
A
Agar powder
NOW® Real Food
C NOVA 1
Del monte, red grapefruit sections in light syrup
Del Monte
B NOVA 4
Organic Raw Sunflower Seeds Unsalted
Now Health Group Inc., NOW® Real Food
A NOVA 1
Raw Pecans Unsalted
NOW® Real Food
A NOVA 1
Roasted Cashews Lightly Sea Salted
Now, NOW® Real Food
C NOVA 3
Gluten Free All-Purpose Flour
Livingnow
A NOVA 4
Raw Walnuts Unsalted
NOW® Real Food
A