Barcode: 0096619846016
Almonds
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
kosher
pasteurized
orthodox union kosher
Categories
Available in
bolivia, canada, france, united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 533.0 kcal |
| Fat | 46.7 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 20.0 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 13.3 g |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds.
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Sazonador cinco pimientos
Dani
Caldo natural de pollo bajo en sal
Aneto
B NOVA 3
Horchata artesana de chufas
hisc
E NOVA 4
Conguitos Peanut Cream
Conguitos,Lacasa
B NOVA 1
Oignon frit
Dani
E NOVA 1
Vegetables Broth
Aneto, Aneto 100% Natural
B NOVA 3
Guindillas
Dani
C NOVA 4
Horchata ecológica de Valencia
Terra i Xufa
E NOVA 4
ajo perejil
Dani
A NOVA 1
Cebolla frita
Dani
E NOVA 3
Caldo de cebolla de cultivo ecológico
Aneto
C NOVA 3
Caldo natural ecológico
Aneto
B NOVA 3