Barcode: 5057172886821
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 580.0 kcal |
| Fat | 50.0 g |
| of which saturated | 3.8 g |
| Carbohydrates | 5.3 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 13.0 g |
| Proteins | 21.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Almonds (Nut).
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Western family, 100% juice, vegetable
Western Family, Western Family Foods Inc.
C NOVA 4
Grapefruit
C
Choice yellow cling peaches slices
A NOVA 1
Choice yellow cling peaches slices in light syrup
B NOVA 3
Western family, fancy asparagus, tender cut spears
Western Family
A NOVA 3
Western family, fancy golden pineapple tidbits, in its own juice
Western Family
A NOVA 1
Western family, choice fruit, purple plums
Western Family
B NOVA 4
Western family, fancy green beans, french sliced
Western Family
A NOVA 3
Western family, fancy golden corn, cream style
Western Family
C NOVA 4
100% Juice
Western Family Foods Inc.
E NOVA 1
Western family, fancy golden pineapple chunks, pineapple
Western Family
A NOVA 1
Western family, fancy quartered artichoke hearts
A NOVA 3