Barcode: 0015400012553
Grapefruit
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 16.0 g |
| of which sugars | 14.7 g |
| Fiber | 0.7 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Grapefruit sections, water sugar.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Enriched White Sub Rolls
The Bakery Baked With Pride
C NOVA 4
Pumpernickel Sliced Bread
The Bakery
C NOVA 4
Honey Roasted Peanuts
Great Value
C NOVA 4
Country white bread
C NOVA 4
French style green beans
A NOVA 3
Great value, unsweetened almondmilk, original
Wal-Mart Stores Inc.
B NOVA 4
Almondmilk
Great Value, Walmart
C NOVA 4
Wheat Sub Rolls
The Bakery
C NOVA 4
Bread
The Bakery
D NOVA 4
Rye Sliced Bread
The Bakery
C NOVA 4
Unsweetened almondmilk
Great Value, Wal-Mart Stores Inc.
B NOVA 4
Enriched Jumbo Hamburger Burns
Wal-Mart Stores Inc.
C NOVA 4