Barcode: 8906016010120
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 575.0 kcal |
| Fat | 49.4 g |
| of which saturated | 3.7 g |
| Carbohydrates | 21.7 g |
| of which sugars | 3.9 g |
| Fiber | 12.2 g |
| Proteins | 21.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
almond kernels
Allergens
nuts
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Hot Flavored Peanuts
Subrita
D NOVA 4
Sun chips
C NOVA 4
Nut Harvest Salted Whole Peanuts
Nut Harvest
B NOVA 3
Honey Roasted Whole Peanuts
Nut Harvest
E NOVA 4
POTATO CRISPS
Munchos
NOVA 3
Wavy Original
Lay's
D NOVA 3
Kettle Cooked Potato Chips Sour Cream Herb & Onion
Miss Vickie's
D NOVA 4
Miss Vicke’s Baja Chipotle Potato Chips
Miss Vickie’s
D NOVA 4
Popcorn (Sea Salt)
Smartfood
C NOVA 3
Spicy Dill Pickle Flavored Kettle Cooked Chips
Miss Vickie's
D NOVA 4
Frito Lay Classic Mix
Frito Lay
E NOVA 4
Sweet & Spicy Honey Chips
Lays
NOVA 4