Barcode: 0055577102398
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 364.0 kcal |
| Fat | 4.6 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 78.8 g |
| of which sugars | 27.3 g |
| Fiber | 9.1 g |
| Proteins | 9.1 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
Whole grain rolled oats, Sugar, Dehydrated apple pieces, Salt, Cinnamon, Natural flavour. Contains: Oats May contain: Wheat CONSUMER RELATIONS QUESTIONS OR COMMENTS? CALL 1-800-267-6287 WEEKDAYS, 10:00 A.M. TO 5:30 P.M. EASTERN TIME. PLEASE
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dairy Coffee Creamer French Vanilla
Wide Awake Coffee Co.
NOVA 4
Apricot premium preserves
D NOVA 4
Bronze die artisan pasta, paccheri
Culinary Tours
A NOVA 1
Premium red pepper jelly
E NOVA 4
Bronze die artisan pasta, lasagna
A NOVA 1
Bronze die artisan pasta, pappardelle
A NOVA 1
Bronze die artisan pasta, orecchiette
A NOVA 1
Wild blueberry premium preserves
D NOVA 4
dairy coffee creamer
WIDE AWAKE COFFEE CO.
NOVA 4
Cherry premium preserves
D NOVA 4
Bronze die artisan pasta, casarecce corte
Casarecce Corte
A NOVA 1
Bronze die artisan pasta, campanelle
A NOVA 1