Barcode: 0002111015034
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 81.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.4 g |
| of which sugars | 16.9 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.8 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Apples, corn syrup, high fructose corn syrup, water, cinnamon, ascorbic acid (to maintain color).
Recipes with Similar Ingredients
Eggless Milkless Applesauce Cake
8 ingredients
Fruity Ice
5 ingredients
Diabetic Cookies
13 ingredients
Peanut Butter Cake(Low Calorie-160 Per Slice)
9 ingredients
Applesauce Cake
9 ingredients
Mincemeat Cake
5 ingredients
Ginger Cookies
7 ingredients
Raw Vegetable Dip
5 ingredients
Applesauce Pecan Bread
16 ingredients
Diabetic Cake
11 ingredients
Dump It Cake
5 ingredients
Christmas Applesauce Cake
11 ingredients
Related Products in Snacks
Protein Milk Choc Coconut Rough Bar
E NOVA 4
Harvest snaps baked pea crisps
Calbee, St-Hubert
E NOVA 4
salt and vinegar harvest snaps
Calbee Harvest
E NOVA 4
Harvest Snaps Baked Pea Crisps Chilli
Calbee
C NOVA 4
Harvest snaps
Harvest
D NOVA 4
Chickpea baked crisps sweet potato and miso flavour
Calbee
E NOVA 4
Organic coconut rolls vanilla
Pat's
E NOVA 4
Roasted Capsicum Flavour Chickpea Baked Crisps
Calbee
D
Tiramisu
Toscano
D NOVA 4
HARVEST SNAPS BAKED PEA CRISPS WASABI FLAVOUR
Cadbury
C NOVA 4
Harvest snaps Baked pea crips chilli
Calbee
C NOVA 4
Tic Tac Peppermint 24G
Tic Tac
E NOVA 4