Barcode: 0846675001801
Applesauce mashups
by Plum
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 4
Labels
no gmos
non gmo project
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 50.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 8.9 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic apples, organic strawberries, organic blackberries, organic apple fiber, organic blueberries, ascorbic acid (vitamin c), citric acid.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Lite fruit cocktail in extra light syrup
Tipton Grove
A NOVA 3
Mandarin Oranges In Light Syrup
Tipton-Grove
C NOVA 3
Sliced Peaches In Heavy Syrup
Tipton Grove
B NOVA 3
Blueberries
Tipton Grove
A NOVA 1
Bartlett Pear Halves In Heavy Syrup
Tipton Grove
B NOVA 3
Bartlett Pear Halves In Pear Juice
Tipton Grove
A NOVA 1
Refried Beans
Senora Verde
A NOVA 3
Original diced tomatoes and green chilies, original
Senara Verde
B NOVA 4
Sliced peaches in extra light syrup
Tipton Grove
B NOVA 3
Peach Halves In Heavy Syrup
Tipton Grove
B NOVA 3
Fruit Cocktail In Heavy Syrup
Tipton Grove
A NOVA 1
Sliced peaches in heavy syrup
B NOVA 3