Barcode: 8906080348082
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 514.0 kcal |
| Fat | 26.1 g |
| of which saturated | 8.4 g |
| Carbohydrates | 66.2 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 2.1 g |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Sabudana, Edible palm oil. Turmeric Powder, Spices & lodized Salt
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Spaghetti, enriched macaroni product
Schnucks
A NOVA 1
Biscuits, butter
E NOVA 4
100% pure canola oil
B NOVA 2
Elbow macaroni, enriched macaroni product
Schnucks
A NOVA 1
Jumbo biscuits, buttermilk
E NOVA 4
100% pure vegetable oil
C NOVA 2
Jumbo biscuits
E NOVA 4
100% pure vegetable oil
Schnucks
C NOVA 2
Biscuits, buttermilk
E NOVA 4
Thin spaghetti, enriched macaroni product
Schnucks
A NOVA 1
100% pure canola oil
B NOVA 2
Diced green peppers
A NOVA 1