Barcode: 20916503
Après-Repas - Infusion
by Lord Nelson
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 1.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
31% menthe verte, 19% verveine citronnelle, 14% fleurs de camomille, 12% feuilles de mélisse, 10% racines de réglisse, rooibos, écorces de citron.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Angel hair, enriched macaroni product, made with 100% durum wheat semolina
A NOVA 1
Spaghetti enriched macaroni product
A NOVA 1
Durum Wheat Semolina Pasta Farfalle
Armando
A NOVA 1
Gebroken lijnzaad
Albert Heijn
A NOVA 1
Rot9ini enriched macaroni product
A NOVA 1
Spaghetti
A NOVA 1
Elbow macaroni
A NOVA 1
Sun - Dried Tomato & Herb
Peloponnese
D NOVA 4
100% italian wheat
Armando
NOVA 1
Hásteina söl
Hraun
D
Chile de árbol
Sane
Medium Shells, Enriched Macaroni Product
Clover Valley
A NOVA 1