Barcode: 0015400850575
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 62.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.6 g |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | 0.4 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, apricot pulp and juice, corn syrup, sugar, citric acid, ascorbic acid.
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Fiberkost
Crispy Food
C
Havtorn Æble Marmmelade
Skælskør
D NOVA 4
Solflakes
Ota
A NOVA 4
Original dänische Burger-Gurken
Christians Grod
C NOVA 4
Streamline Less Sugar Strawberry Jam
Streamline
NOVA 4
Strawberry Jam
Streamline
C NOVA 4
Sol Gryn
solgryn
A NOVA 1
Øllebrødspulver
Struer
D NOVA 3
Erdbeere Fruchtaufstrich
Christians Grød
D NOVA 4
Sol Gryn
OTA
A
Orange Fruchtaufstrich
Christians Grød
D NOVA 4
Hot Dog Gurken
Christians Grød
C NOVA 4