Barcode: 0727915115369
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 353.0 kcal |
| Fat | 3.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 74.1 g |
| of which sugars | 56.4 g |
| Fiber | 3.5 g |
| Proteins | 3.5 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Pineapple (pineapple, sugar, citric acid), papaya (papaya, sugar, citric acid, fd&c yellow #5 & #6), raisins, sates(dates, oat flour), apricots, walnuts, contains sulphur dioxide (a preservative).
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e220
e330
Related Products in Snacks
Halls Soothers
NOVA 4
Milk chocolate 37% cocoa
Green & Black's
E NOVA 4
Jelly Babies
E NOVA 4
Green & black's organic chocolate bar 70% dark
Green & Black's
E NOVA 3
Dark Chocolate infused with fine Arabica Coffee
Green & Black's
E NOVA 4
Black's Organic Cooking Milk Chocolate Bar
E NOVA 3
Intense Dark Chocolate 85% Cocoa
Green & Black's
D NOVA 3
Green & black's organic chocolate bar dark with toffee
Green & Black's
E NOVA 4
French fries
Walkers
D NOVA 4
White chocolate
E NOVA 4
Haribo Starmix
Haribo
D NOVA 4
Black's Organic Butterscotch Milk Chocolate Bar
Green & Black's
E NOVA 4