Barcode: 7340191127630
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 295.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 66.0 g |
| of which sugars | 42.0 g |
| Fiber | 9.3 g |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Dried apricots
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Zimt gemahlen
Ostmann
NOVA 1 Eco-Score E
Azeite virgem extra
Amanhecer
B Eco-Score E
Let‘s Do Avocado
Ostmann
NOVA 3
Tofu Nature
Migros Bio
A NOVA 3
Ketchup
Continente
D Eco-Score B
Raisin Bran
Kellogg
D NOVA 4 Eco-Score D
Cornichons mit Chili
Freshona
C NOVA 3
Azeite virgem
Continente
B Eco-Score E
I ceci
Cereal Terra
B NOVA 3
Ready to use espresso
Trader Joe’s
B NOVA 1
Piselli Lessati
Ape Gaia,Cereal Terra
A NOVA 3
5x Maaltijd Pita's
Jumbo
C NOVA 4 Eco-Score A