Barcode: 3608580138624
Aprikose & Mango Marmelade
by Bonne Maman
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 163.0 kcal |
| Fat | 0.2 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 39.0 g |
| of which sugars | 39.0 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 0.6 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Früchte (Aprikosen 41%, Mangos 21%), Zucker, Zitronensaftkonzentrat, Geliermittel: Pektine
Additives
e440
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Cheese & Garlic Seasoned Croutons
Great Value
D NOVA 4
Sweet Hawaiian Hamburger Buns
Sam's Choice
NOVA 4
Traditional pocket pita
B NOVA 4
Whole wheat pocket pita flatbreads
B NOVA 4
Seasoned Croutons
Great Value
E NOVA 4
Garlic & herb naan flatbreads, garlic & herb
C NOVA 4
Croutons Garlic & Butter Seasoned
Great Value, Walmart
D NOVA 4
Wheat Greek Style Pita
Sam's Choice
NOVA 4
Croutons Caesar
Great Value
D NOVA 4
Premium frozen concentrated orange juice
C NOVA 1
Creamy Peanut Butter Spread
Member's Mark
C NOVA 2
Sweet Hawaiian 8 Hot Dog Buns
Sam's Choice
B NOVA 4