Barcode: 5425016891339
Aquakefir
by Thylbert
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
be bio 02
biodynamic agriculture
demeter
unpasteurized
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 4.4 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 1.1 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Eau, figues séchées au soleil*, citron*, ferment vivant* [*=issus de l'agriculture biodynamique contrôlée], sans additions supplémentaires, non pasteurisé.
Related Products in Beverages
Watermelon
Minute maid
E NOVA 4
Diet A & W
A&W
C NOVA 4
Root Beer
A&W
E NOVA 4
Zero Sugar Pink Lemonade
Minute Maid
C NOVA 4
Zero Sugar Lemonade
Minute Maid
C NOVA 4
Zero Sugar Mango Passion Juice
Minute Maid
B NOVA 4
Diet Root Beer
A&W
C NOVA 4
Lemonade
Minute Maid
E NOVA 3
Fruit Punch
Minute Maid
C NOVA 4
Caffeine-Free Root Beer
A&W
E NOVA 4
ROOT BEER
A&W
C NOVA 4
Caffeine-Free Root Beer
A&W
NOVA 4