Barcode: 0076598780006
arabic bread
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 254.2 kcal |
| Fat | 0.8 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 50.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 8.5 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Enriched unleash wheat flour
Recipes with Similar Ingredients
Fatush - Arabic Salad
10 ingredients
Arabic Coffee(Kahwa)
4 ingredients
Arabic Coffee Qahweh
4 ingredients
Vegetable And Bread Salad(Fattoush)
13 ingredients
Arabic Coffee-Saudi
3 ingredients
Marshmallows
8 ingredients
Lahmatzoun
13 ingredients
Arabic Curry - Chicken Or Lamb Salona
12 ingredients
Cucumber Yoghurt Salad (Labaan Bil Kiyaar)
7 ingredients
Feta Cheese Tahini Pizza
8 ingredients
Arabic Qahwa
4 ingredients
Syrian-Style Shakriya With Rice
10 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
4 Breakfast Muffins
Rowan Hill Bakery
C NOVA 4 Eco-Score B
Basmati Rijst
Jumbo
B NOVA 1 Eco-Score E
G&G Bauern Kartoffelsalat
Gut & Günstig
C NOVA 4 Eco-Score A
Pan de molde multicereal
Hacendado
A NOVA 4
Duo sécable Taboulé oriental et Carottes râpées
Pierre Martinet
A NOVA 4 Eco-Score A
Olive ciabatta
marks and Spencer
C
Laitue Iceberg
Belle France
A NOVA 1
Bagels Cinnamon Raisin
Aldi
C NOVA 4 Eco-Score B
Tomaten Pomodoro San Marzano Dell'Agro Sarnese-Nocerino D.O.P.
MUTTI, OLUF LORENTZEN AS
A
Mira-Ki Rice Noodles Peanut Sauce
Asia Green Garden
B NOVA 4
Carottes Râpées Assaisonnées
Belle France
A NOVA 4 Eco-Score A
Musli chrupkie bananowe z kawałkami czekolady
Fitella
D NOVA 4 Eco-Score C