Barcode: 80021094
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 605.0 kcal |
| Fat | 48.0 g |
| of which saturated | 7.2 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 5.4 g |
| Fiber | 8.7 g |
| Proteins | 27.0 g |
| Salt | 1.1 g |
Ingredients
peanuts, vegetable oil (high oleic sunflower), salt,
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Instant Rice Noodles
Tat Hui Foods Pte. Ltd.
E NOVA 4
Knife-cut noodles
A NOVA 3
Coconut Milk Drink
Laguna
NOVA 4
Steamed Bread
Ojh
C NOVA 4
Coconut juice drink with pulp
Khong Guan Corporation
C NOVA 3
Juice Cocktail From Concentrate
Delish, Duane Reade Inc.
E NOVA 3
100% juice blend from concentrate
E NOVA 4
Pro Fusion, Black Bean With Green Kernel
Khong Guan Corporation
A
Koka, Instant Rice Noodles, Spicy Seafood Marinara
Tat Hui Foods Pte. Ltd.
E NOVA 4
Instant non-fried noodles
E NOVA 4
Frozen Chestnut
Khong Guan Corporation
A NOVA 1
Instant Rice Noodles
Tat Hui Foods Pte. Ltd.
E NOVA 4