Barcode: 80002129
Arbonne chocolate protein
Processing
NOVA 4
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 381.0 kcal |
| Fat | 8.3 g |
| of which saturated | 2.4 g |
| Carbohydrates | 31.0 g |
| of which sugars | 16.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 47.6 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
arbonne protein matrix blend (pea protein isolate, cranberry protein, rice protein), cane sugar, cocoa powder, natural flavors, gum acacia, sunflower oil, chicory root, stevia leaf extract, xanthan gum, flax seed, gua gum, modified tapioca starch, dicalcium phosphate, tricalcium phosphate, rice starch, rice hull concentrate, water, sodium ascorbate, tocopherol, silicon dioxide made in a facility that processes wheat, egg, soybeans, and milk ,
Additives
e306
e341
e341ii
e414
e415
e960
Recipes with Similar Ingredients
Related Products
Leche entera
Great Value
B NOVA 4
Cajeta Quemada
Great Value
E NOVA 4
Jarabe sabor maple
Great Value
NOVA 4
Botana surtida Enchilada
Great Value
C NOVA 4
ATUN ALETA AMARILLA
GREAT VALUE
A NOVA 3
TOMATES SECOS
EXTRA ESPECIAL
A NOVA 4
Queso Manchego Aurrera
Bodega Aurrera
E NOVA 4
Spaghetti pasta de semolina de trigo duro
Aurrera
A NOVA 1
BRUSCHETTA DE ACEITUNAS
EXTRA ESPECIAL
D NOVA 3
maíz palomero
great value