Barcode: 5024468000186
Ballygarvey free range eggs
by Ballygarbey
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
british lion quality
rspca assured
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 131.0 kcal |
| Fat | 9.1 g |
| of which saturated | 2.5 g |
| Carbohydrates | 0.2 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 12.6 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Eggs
Related Products in Farming Products
grade A large egg
A
Hard Boiled Eggs
Allsup's
B NOVA 1
Pasture taised duck eggs
A NOVA 4
Hard-boiled eggs
Inspired organics
A NOVA 1
12 Eggs - Large
Handsome Brook Farms
A NOVA 1
Organic and pasture raised eggs
Jeremiah Cunningham
A NOVA 1
Organic hard-boiled eggs
Inspired organics
A NOVA 1
Organic Pasture Raised Eggs
Mary's
Pickled beet eggs
D NOVA 4
The egg substitute
Neat Foods Llc
A NOVA 1
Baldwin Brook Farm, Extra Large Eggs
Baldwin Brook Farm Llc
Daisy Fresh Large Eggs
Opal Foods Llc
A