Barcode: 5099229000606
Ballymaloe Relish
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
low or no fat
no gluten
vegetarian
vegan
no fat
natural ingredients
Categories
Available in
france, ireland, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 161.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 37.4 g |
| of which sugars | 33.1 g |
| Fiber | 1.9 g |
| Proteins | 1.8 g |
| Salt | 1.4 g |
Ingredients
Tomatoes (62%), Vinegar, Sugar, Onions, Sultanas, Tomato Puree (6%), Sea Salt, Mustard Seed, Spices. For allergens, please see ingredients in bold
Related Products in Condiments
Fused Thai Green Curry
Fused by Fiona
C NOVA 3
Basil Pesto
Kirkland Signature
NOVA 3 Eco-Score D
Fused Teriyaki
Fused
E NOVA 3 Eco-Score B
Katsu curry
Fused by fiona
D NOVA 3
PINEAPPLE SALSA
Santa Maria
B
Honig Senf Sauce
Händlmeier
D NOVA 3 Eco-Score C
Chow mein stir fry sauce
Fused by Fiona
D NOVA 3
Organic tomato sauce
Kirkland
A NOVA 3 Eco-Score B
Brun Saus
Toro
C NOVA 4
Pesto alla Genovese
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score C
Bio-Streichcreme Kichererbse, Paprika und Chili
Rewe Bio
C NOVA 3
Remoulade
Thomy
D NOVA 3 Eco-Score C