Barcode: 0854110004010
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 393.0 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 14.3 g |
| of which sugars | 14.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Balsamic vinegar, canola oil, extra virgin olive oil, balsamic cream (balsamic vinegar 55%, wine vinegar, cooked grape musk (coloring agent), concentrated grape juice, modified maize starch contains sulfites), raspberry honey mustard (sugar, mustard flour, red raspberry vinegar, clover honey, water, salt), lemon juice, garlic, distilled white vinegar, molasses, water, sugar, onions, anchovies, salt, garlic, cloves, tamarind extract, natural flavorings, chili pepper extract., onion, salt, xanthan gum
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e415
Related Products in Condiments
Sauce barbecue
Kania
E NOVA 4
Mustard Mild
Kania
D
Burger Sauce
Kania
D NOVA 4
Pasta de wasabi
VitAsia
E NOVA 4
Sauce Pommes Frites
Kania, Lidl
D NOVA 4
BBQ marinade chimichuri
Kania
E NOVA 4
BBQ marinade churrasco
Kania
E NOVA 4
Maionese
Kania
E NOVA 4
Salsa de jengibre "VitAsia"
VitAsia
E NOVA 4
Basilikumpesto mit Pinienkernen
Dulano,San Fabio,Penny
E NOVA 3
Aceto Balsamico Di Modena, I. G. P.
Deluxe
NOVA 2
Vinagre de arroz
Vitasia
NOVA 2