Barcode: 0858979003566
Balsamic reduction vinegar, citrus
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 400.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 40.0 g |
| of which sugars | 40.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 20.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
Organic balsamic vinegar, organic cane sugar and orange & lemon extract.
Related Products in Condiments
Kentucky cole slaw
C NOVA 4
Seasoned salt
E NOVA 4
Old fashioned butter
B NOVA 1
Fish breading
Andy's Seasoning Inc.
E NOVA 4
Fish breading
E NOVA 4
Golden fish batter
E NOVA 4
Old fashioned apple butter
C NOVA 3
Apple butter
B NOVA 1
Old fashioned apple butter
C NOVA 3
Oc Salsa Rica, Ranch Dip
Risvold's Inc.
E NOVA 4
Yellow fish breading
E NOVA 4
Fish breading
E NOVA 4