Barcode: 8002210122499
Balsamic Vinegar of Modena
Processing
NOVA 4
Labels
made in italy
pgi
Available in
guatemala
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 95.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 19.0 g |
| of which sugars | 19.0 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 0.1 g |
| Salt | — |
Ingredients
Wine Vinegar, Concentrated Grape Must, Colouring Agent: Caramel (E150d), Contains Sulphites.
Additives
e150d
Related Products in Condiments
Sauce Béarnaise
Delikato
D NOVA 4 Eco-Score D
Knoblauchsauce
Felix
NOVA 4
Sel de Mer
kania
NOVA 2 Eco-Score A
Salsa di pere candite
Maccagni
D NOVA 4
Chunky Blue Cheese Dressing
Wish-Bone
E NOVA 4 Eco-Score C
Sel Fin, Iodé
La Baleine
NOVA 2 Eco-Score A
Mayonnaise à la moutarde de Dijon
Carrefour BIO
E NOVA 4 Eco-Score B
Arrabbiata Sauce
Carbone Fine Food
C NOVA 3 Eco-Score B
Sauce provençale
Carrefour BIO, Carrefour
A NOVA 4
Remolade
Delikato,Jütro
D NOVA 3
Yellow Mustard Natural
Heinz
D NOVA 4 Eco-Score B
Sel de Mer Gros
La Baleine
NOVA 2 Eco-Score A