Barcode: 3250392135256
balsamico crema
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 204.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 48.8 g |
| of which sugars | 43.9 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
concentrated grape juice, modena balsamic vinegar 38% (wine wine, concentrated grape must, colouring: e150a caramel) (contains sulphites), dye: e150a caramel, modified corn starch,
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e150a
Related Products in Condiments
Vinaigrette yaourt
Regalo
D NOVA 4
Crema Rosé
Best Moments, Penny
D NOVA 4
Basil pesto
Remano,Aldi
E NOVA 3
Aioli Creme
Kühlmann,Penny,orto mio
E NOVA 4
Senf
Würz & CO
D NOVA 3
Remoulade
Würz & Co
D
Marinara Tomato Pasta Sauce
The Silver Palate
B NOVA 3
Feigen Senf-Sauce
Best Moments, Penny
D NOVA 4
Rode wijnazijn
Albert Heijn
Pasta Sauce Vegane Bolognese
Food for Future,Penny
C NOVA 4
Mayonnaise
Morvandelles, Regalo
E NOVA 4
Instant Gravy Mix Traditional Roast Meat Flavour
Chefs Cupboard,Aldi
NOVA 4