Barcode: 20289058
Balsamico Creme
by Deluxe
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
made in italy
Categories
Available in
france, germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 224.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 53.0 g |
| of which sugars | 45.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Vinaigre balsamique „Aceto Balsamico di Modena di Modena I,G,P, , moût de raisin concentré (_sulfites_), colorant: caramel au _sulfite_ d'ammonium, sirop de glucose, dextrose monohydraté, maltodextrine, saccharose, amidon modifié (maïs), épaississant : gomme xanthane,
Allergens
sulphur dioxide and sulphites
Additives
e14xx
e150d
e415
Related Products in Condiments
Honig Senf Sauce
Händlmeier
D NOVA 3 Eco-Score C
Organic tomato sauce
Kirkland
A NOVA 3 Eco-Score B
Fused Thai Green Curry
Fused by Fiona
C NOVA 3
Pesto alla Genovese
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score C
Chow mein stir fry sauce
Fused by Fiona
D NOVA 3
Fused Teriyaki
Fused
E NOVA 3 Eco-Score B
Brun Saus
Toro
C NOVA 4
Katsu curry
Fused by fiona
D NOVA 3
Bio-Streichcreme Kichererbse, Paprika und Chili
Rewe Bio
C NOVA 3
PINEAPPLE SALSA
Santa Maria
B
Basil Pesto
Kirkland Signature
NOVA 3 Eco-Score D
Remoulade
Thomy
D NOVA 3 Eco-Score C