Barcode: 00583732
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 533.0 kcal |
| Fat | 33.3 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 46.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 6.7 g |
| Proteins | 16.7 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Peanut Butter (Peanuts), Corn Grits, High-Oleic Sunflower Oil, Salt.
Allergens
peanuts
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Corn Snack
love corn
love corn
Delicious Crunchy Corn
Love Corn
NOVA 4
Crunchy Corn Jalapeño
Rolling Pin
C NOVA 4
Dubai mino salad
Dubai
C NOVA 4
Love Corn Salt & Vinegat
Love Corn
C NOVA 3
Tapas a la libanaise
L'Apéro du Poissonnier
C NOVA 3
Tapas pieuvre/herbes de Provence Pêcheur de Saveurs
Pêcheur de Saveurs
A NOVA 4
Tapas anchois
Pecheur De Saveurs
Poulpes nature
L'Apéro du Poissonnier, Pêcheur de Saveurs
A NOVA 4
Tapas a la creole crevette coco curry
L'Apéro du Poissonnier