Barcode: 5030343004507
Black Tapenade
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Labels
certified b corporation
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 420.0 kcal |
| Fat | 43.0 g |
| of which saturated | 5.1 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 4.9 g |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 3.3 g |
Ingredients
Greek And Moroccan Pitted Black Olives (72%) Rapeseed Oil, Sun-dried Tomato (5%), Salt, Capers (3%), Garlic Puree, Cumin, Acidity Regulator: Citric Acid Certified
Related Products in Spreads
Tapanui Tapenade
River Wave Foods
C NOVA 3
Soja
Planta,Unilever
E NOVA 4
The gracious gourmet, artichoke parmesan tapenade
The Gracious Gourmet
C NOVA 3
Chive & Onion Cream Cheeze Style Spread
Daiya
D NOVA 4
All Natural Mixed Olive Tapenade
Casa Di Oliva
D NOVA 3
Della natura, artichoke tapenade
Della Natura
C NOVA 3
tapenade verte
OLIVERAIE BARTHÉLÉMY
D NOVA 3
Mixed Nut Butter
Bio Wise
C NOVA 1
Egg mayonnaise
Morrisons
B NOVA 3
Deftiger Jack
Sanchon
D NOVA 4
Free Dairy And Gluten Free Spread
Free
D NOVA 4
Ciolo foods, mediterranean tapenade
Ciolo Foods
D NOVA 3