Barcode: 0070734529757
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 12.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 37.5 g |
| of which sugars | 25.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Organic assam black tea, organic orange peel, organic roasted cocoa nibs, rock sugar and natural orange flavor.
Recipes with Similar Ingredients
Cherry Nut Bread
10 ingredients
White Gazpacho (Gazpacho Blanco)
9 ingredients
All-Purpose Crepes
6 ingredients
Frozen Fruit (seriously,its just frozen fruit)
2 ingredients
Clear Tomato Soup with Herb Crepes
14 ingredients
Mike's Spicy Plum Sauce
13 ingredients
Spinach Dip - Dairy and Soy Free (Raw)
6 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Honey Gold Bite-Size Potatoes
Tasteful Selections
NOVA 1
Huile d'Olive Vierge Extra
Baghlia
Eco-Score D
White bread
no name
C
Bio-Streichcreme Tomate, Paprika, Beluga-Linse
Rewe, Rewe Bio+vegan
C NOVA 4
Amandes
Seeberger
B NOVA 1 Eco-Score E
Pinienkerne
rewe beste wahl
A NOVA 1 Eco-Score E
Cup Noodles Chicken Flavor
Nissin
NOVA 4 Eco-Score B
Nut & fruit mix classic
Alesto, Lidl
D NOVA 1 Eco-Score D
Studentenfutter - Classic
Aldi, Farmer naturals, Märsch
D NOVA 3 Eco-Score D
Walnüsse
Rewe
A NOVA 1 Eco-Score D
Penne Rigate
Panzani
A NOVA 1
Pinienkerne
ja!
A NOVA 1 Eco-Score E