Barcode: 20992927
Black Thick Olives
by Erdanous
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
france, germany, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 323.0 kcal |
| Fat | 32.0 g |
| of which saturated | 3.3 g |
| Carbohydrates | 5.4 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 1.7 g |
| Salt | 3.8 g |
Ingredients
97.6% Whole Black Olives (Black Olives, Sea Salt, Red Wine Vinegar), Sunflower Oil, Preservative: Sorbic Acid.
Additives
e200
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Triple Berry Blend Blueberries, blackberries, raspberries
Signature Select
A NOVA 1
Pan Tostado sin sal añadida, sin azucares añadidos
Recondo
A NOVA 4 Eco-Score A
Pan Tostado integral
coaliment
C NOVA 4 Eco-Score B
Premium Italian Bread
Miller's
NOVA 4
Soba Teriyaki Noodles
Nissin
NOVA 4 Eco-Score C
Chips naturel
Snack day
C NOVA 3 Eco-Score B
Crème de Vanille
Adélie
NOVA 4 Eco-Score B
zumo de melocoton manzana y uva
Gourmet
E Eco-Score E
Weichweizengriess
Belbake
A NOVA 1
soba classic noodles
Nissin
NOVA 4 Eco-Score A
Veganer Reibeschmelz
Edeka
E NOVA 4 Eco-Score C
Mini Tostas Rectangulares
Ortiz,NewPrinces
C NOVA 4 Eco-Score A