Barcode: 8033993044135
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 511.0 kcal |
| Fat | 25.2 g |
| of which saturated | 21.8 g |
| Carbohydrates | 60.4 g |
| of which sugars | 0.8 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Potatoes, sunflower oil, dried truffles 1,1%, equivalent to 5% of fresh truffle: dried summer truffle 1% (tuber aestivum vitt), dried black truffle 0,1% (tuber melanosporum vitt), sea salt 0,2%, flavouring.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Organic edamame
A NOVA 1
Wonton wrappers
C NOVA 4
pita bread
C NOVA 4
Frieda's, Baby Green Artichokes
Frieda's Inc.
A
Cape gooseberries
Tropical Fruit Salad
Sainsbury's, Sainsburys
NOVA 1
Haricots mélangés
Bernardo
B NOVA 3
Tofu rella
Tree Of Life Inc.
C NOVA 4
Sweet tamarind
Friedas
D NOVA 1
Whole cashews
Trader Joe's
B NOVA 3
Corn flakes cereal
Kellogg's
D NOVA 4
Garden Peas
Stamford Street Co, Sainsbury's
A NOVA 1