Barcode: 5032722313118
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 357.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 75.6 g |
| of which sugars | 1.8 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.2 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
wholegrain black venus rice
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Classic Overnight Oats
Oatsome
A NOVA 3 Eco-Score B
Dry Roasted Macadamia Nuts with sea salt
Kirkland Signature
C NOVA 3 Eco-Score D
Water Chestnut Slices
Valcom
A NOVA 1
Chili beans
Pam’s
NOVA 4
Extra Virgin Olive Oil
Good & gather
NOVA 2 Eco-Score E
White Long Grain Rice
Coles
C NOVA 1 Eco-Score C
Peanut butter
American Classic
D NOVA 4 Eco-Score E
Crushed Tomatoes (Basil & Oregano)
Coles
A NOVA 3
Chili Oil With Black Bean
Laoganma
E NOVA 4
Thin Brown Rice Cakes Original
Woolworths
B NOVA 1 Eco-Score A
Pittes Souvlaki & Pizza
MEB Foods
B NOVA 4
Tomato Paste
Leggo's
A NOVA 1 Eco-Score A